Guinness Rekorlar Kitabı’na Giren 11 İlginç Ölüm (Türkiye’den)

Guinness Rekorlar Kitabina Giren 11 ilginc olum1-Dudullu’da bir köy nişanı töreninde balkona 50 kişinin çıkması sonucu meydana gelen toplu ölüm.

2-TEM otoyolunda seyir halindeki araçta 5 kişinin radyoda oynak şarkı çıkması üzerine aracı sağa çekerek otoyolda göbek atmaya başlamasıyla 3 kişiye ayrı ayrı araçların çarpması sonucu meydana gelen ölümler.

3-Ayakkabısındaki taşı çıkartmak için elektrik direğine yaslanıp ayağını silkeleyen kişiyi elektrik çarptığını sanan bir başkasının akımdan kurtarmak için kafasına kürekle vurarak öldürmesi. (Rize-Tunca Köyü)

4-Midesine sinek kaçan birinin midesindeki sineği öldürmek için “Sheltox” isimli sinek ilacını ağzına sıkmasıyla sinekten beter şekilde ölmesi.

5-Gemiyi kontrol etmek buhar kontrol kazanına giren mühendisin girdiğinden haberi olmayan gemi personelinin kapağı kapatması ve geminin sefere çıkması sonucu mühendisin ölümü.

6-Biri gece, biri gündüz vardiyasında aynı iş yerinde çalışan baba-oğulun motosikletle eve giderken sert bir virajda karşılaşınca birbirlerine selam vermek isterken çarpışarak ölümü.

7-Nüfus sayımı nedeniyle otoyolda kendisinden başka kimse bulunmayan sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölmesi.

8-Karabük demir-çelik fabrikasında 600 tonluk pres makinasının arasından emekleyerek geçen işçinin 2450 santigrat derecedeki fırından sigarasını yakmaya çalışırken feci şekilde can vermesi.

9-Berberin tıraş ettiği müşteriyi rahatlatmak amacıyla boynunu aniden sağa sola çevirmesi sonucu boynunu küt diye kırmasıyla müşterinin koltukta ölümü.

10-Yatağındaki tahtakurularını öldürmek için yaptığı ilaçlamadan sonra uykuya dalan vatandaşın tahtakurularıyla birlikte ölümü.

11-Lunaparkta çalışan iki gece bekçisinin uçan sandalyeyi çalıştırıp binmeleri ve durduracak kimse olmadığı için sabaha kadar kusarak ölümü.